Współpracujemy z wieloma ekipami wykonawczymi przy realizacjach naszych projektów.Jest w tym gronie wielu specjalistów z różnych dziedzin.Dla każdego projektu sporządzamy zestawienie materiałów i przygotowujemy szacunkowy kosztorys bazując na budżecie podanym przez klienta.Dzięki takiemu systemowi klient ma bezpieczeństwo – że nie przekroczy kwoty jaką przeznacza na wykończenie mieszkania, budowę domu lub innej nieruchomości.Nad każdym z naszych projektów prowadzimy nadzór autorski i pilnujemy zgodności z projektem.

WSPÓŁPRACA Z NAMI OPIERA SIĘ NA SPRAWDZONYM SCHEMACIE KTÓRY PRZEDSTAWIAMY PONIŻEJ :

1.SPOTKANIE Z KLIENTEM – rozmowa wstępna o oczekiwaniach, budżecie, wymiana poglądów i inspiracji oraz przedstawienie umowy projektowej.

2.PODPISANIE UMOWY – po podpisaniu przystępujemy do inwentaryzacji lokalu. Aktualizujemy wymiary i podłączenia elektryczne i hydrauliczne dla wykonania projektu
(czas trwania 1 dzień roboczy – od pomiarów do wrysowania).

3.KONCEPCJA FUNKCJONALNA – wykonujemy 3 warianty układu lokalu w rzucie 2D wraz z dokładnymi opisami funkcji dla poszczególnych pomieszczeń i wyposażenia (czas trwania – 2 dni robocze).

4.WYBÓR KONCEPCJI FUNKCJONALNEJ – gdy otrzymają Państwo od nas 3 układy, mogą Państwo wprowadzić swoje zmiany i sugestie.Po przekazaniu uwag wykonujemy ostateczny układ funkcjonalny który Państwo akceptują i podpisują. Na bazie tego układu
wykonujemy dalsze prace (czas trwania około 3 dni roboczych – od Państwa sugestii po wprowadzenie zmian i akceptację).

5. WIZUALIZACJE I ZESTAWIENIE/KOSZTORYS – po kolei przystępujemy do wizualizacji poszczególnych pomieszczeń.Wysyłamy Państwu wizualizacje, Państwo nanoszą zmiany kolorystyki i materiałów do czasu pełnej akceptacji pomieszczenia.Po akceptacji – umieszczamy w zestawieniu/kosztorysie widoczne na wizualizacji elementy wyposażenia i wykończeń w mieszkaniu. Tak po kolei jest wizualizowane każde pomieszczenie. Na koniec wizualizacji mamy już pełne zestawienie/kosztorys i wybrane elementy.(czas trwania około 4 dni roboczych – na jedno pomieszczenie od pierwszych wizualizacji do akceptacji).

6. PROJEKT WYKONAWCZY – po zakończeniu prac z wizualizacjami przystępujemy do projektu wykonawczego dla wykonawców:

– inwentaryzacja
– układ funkcjonalny
– wizualizacje
– nowe ściany – wymiary
– układ elektryki
– układ oświetlenia
– układ hydrauliki
– układ posadzek
– układ sufitów
– układ łazienki/lub łazienek
– zabudowy stolarskie (rys. wykonawcze kuchni i inny zabudów w mieszkaniu)
– inne rys uzupełniające (wymagane dla indywidualnego projektu)
(czas trwania około 5 dni roboczych – do wydrukowania kompletnego projektu wraz z zestawieniem do projektu)

7. ZAMÓWIENIA I WYCENA PRAC WYKONAWCZYCH – jeśli ustalimy ze zamówienia są po naszej stronie, przystępujemy do ich realizacji.W kosztorysie w projekcie mamy już założoną kwotę na prace i materiały wykonawcze, jednak po zakończeniu projektu wykonawczego należy jeszcze raz wycenić całość aby upewnić się co do szczegółów i detali. Dopiero po zgromadzeniu większości zamówionych elementów – możemy przystąpić do prac wykonawczych.W innym przypadku prace mocno się wydłużają (70 % planu / 30 % wykonania – ta zasada zawsze się sprawdza) lepiej chwilę poczekać niż potem w stresie gonić (czas trwania około 20 dni roboczych – od zamówień przez dokładną wycenę wykonawczą do zgromadzenia większej części zamówień).

8. NADZÓR WYKONAWCZY I PRACE WYKOŃCZENIOWE – wprowadzenia ekipy wykonawczej na budowę. Prowadzimy nadzór nad ekipą wykonawczą do końca prac na budowie pod klucz. Średnio, trzymając się wytycznych z punktu 7 – prace wykonawcze od wejścia ekipy trwają od 1,5 miesiąc do 2,5 miesięcy (ekipa wykonawcza) 1,5 – 2,5 miesięcy (prace stolarskie).

* czas trwania prac przyjęto dla mieszkania o metrażu 70 m2 .

PODSUMOWUJĄC:

* CZAS TRWANIA PRAC PROJEKTOWYCH TO OKOŁO 35 – 40 DNI ROBOCZYCH ZAKŁADAJĄC ŻE WSZYSTKO IDZIE ZGODNIE Z PLANEM

* CZAS TRWANIA PRAC WYKONAWCZYCH 3 – 5 MIESIĘCY ZAKŁADAJĄC, ŻE WSZYSTKO IDZIE ZGODNIE Z PLANEM

* KOSZT NASZEJ PRACY TO 150 – 350 ZŁ NETTO ZA M2 W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH USTALEŃ.DOKŁADNY KOSZT USTALAMY ZAWSZE W OPARCIU O PAŃSTWA BUDŻET I OCZEKIWANIA CO DO ARANŻACJI.